Přeskočit na obsah

LIDICE PRO 21. STOLETÍ

Mezinárodní vědomostní soutěž „Lidice pro 21. století“ vyhlašuje Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR, Ústav pro studium totalitních režimů a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Je určena dětem a mládeži z celého světa ve věku 10–19 let. Jejím cílem je přispět k uchování památky občanů středočeské obce Lidice, zavražděných nacisty v roce 1942, a k prohlubování znalostí nejmladší generace o historických událostech, vztahujících se ke druhé světové válce, nacistickému režimu, dalším totalitním režimům 20. století i proměně poválečného odkazu Lidic až do počátku 21. století.

Naší školu v této soutěži budou reprezentovat žáci devátého ročníku – Bára Jakůbková, Klára Kucharczyková, Jan Šusták, Karolína Kusynová, Valérie Ludíková a Kristýna Chwalková.

Držíme palce!!!

V rámci přípravy na soutěž mohou žáci využít některé z webinářů a on-line vzdělávacích programů Památníku Lidice, jejichž nabídka je dostupná na webové stránce: https://www.lidice-memorial.cz/vzdelavani/webinare-a-on-line-kurzy/